Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw wiedzieć gdzie chcemy dojść. Chcesz być lekarzem i leczyć ludzi? A może być artystą i malować wspaniałe obrazy? Trzeba się bardzo dobrze zastanowić czy standardowa edukacja pomoże nam osiągnąć nasze cele czy też nie.

Jeśli weźmiemy na przykład drogę artysty, szybko zwątpimy w wszelkiego rodzaju szkoły kształcące ludzi w tym kierunku. Dlaczego? Użyjmy zdrowego rozsądku. Naprawdę uważasz, że jest tylko jedna droga do malowania obrazów pełnych życia, które większość ludzi będzie lubić? Każda osoba na ziemi jest unikalna i wyjątkowa. Każdy potrzebuje wyrazić siebie samego inaczej. Jedni ludzie robią to właśnie poprzez malowanie, inni poprzez pisanie książek. Zatem każda osoba będzie malować inaczej i każdy będzie miał do tego inne podejście, inny styl i inne oczekiwania.

Jeśli natomiast chcesz zostać lekarzem, jest to oczywiste, że potrzebujesz praktycznego doświadczenia i wielkiej wiedzy na temat ludzkiego organizmu, której nie znajdziesz w swojej głowie tak po prostu. W tym kierunku, zalecane by było uczęszczanie do standardowej szkoły, jednak pamiętajmy, że każdy uczy się w różnym tempie, oraz że świat się zmienia i nasze dzieci rodzą się bardziej świadome i mądrzejsze we wszystkich aspektach. Szkoły nie powinny mieć ocen, ale to całkiem inny temat, na który nie będziemy tutaj rozmawiać.

Więc, zależnie od ścieżki którą chcesz podążać, dobrze rozważ czy edukacja jaką oferują dzisiejsze szkoły jest ci potrzebna. Artyści tacy jak Eminem, Jay-Z, Da Vinci, itd. nie byli przeszkoleni jak namalować albo zaśpiewać to co stworzyli. Tamtejsza edukacja nie zapewniała im tego, jednak w jakiś sposób ich cel został osiągnięty. Poszukaj odpowiedzi w sobie, nie poza sobą w technologii albo innych zewnętrznych rzeczach.

Jakby się temu wszystkiemu bliżej przyjrzeć, to mamy pewnego rodzaju przewagę nad tymi wszystkimi sławnymi personami. Dzisiejsze szkolenia e-learning zapewniają cenną wiedzę z danych dziedzin, która może przydać się każdemu do osiągnięcia zamierzanych efektów. Szkolenia takie są zwykle prowadzone przez osoby, które doszły do sławy, bądź perfekcji na własną rękę podążając za swoim sercem. Taka wiedza jest bezcenna.

Zastanów się zatem czy warto iść do szkoły czy nie warto. Nie będziemy tutaj nikogo zachęcać do kompletnego olania edukacji, ale patrząc na to co się dzieje na świecie, wszystko kompletnie się zmieni w niedługim czasie.