W każdym mieszkaniu każdego dnia pojawiają się rozmaitego typu aromaty. Mają one rozmaite przyczyny – zdołają to być wonne dania, rośliny, kosmetyki, ale także śmieci, stare buty, papierosy czy stare jedzenie. Zdołają wpływać na nasz nastrój lub na pierwsze wrażenie u odwiedzających nas osób. Usuwanie brzydkich zapachów bywa więc niezbędnością. W jaki sposób to zrobić? Metod na rozwiązanie owego problemu istnieje mnóstwo. Wszystko podlega temu z jakiego miejsca wywodzi się aromat, jakiego chcemy się pozbyć.

Usuwanie brzydkich zapachów


Zacznijmy zatem od kuchni. Tu po wielokroć dokucza nam przykry zapach z schładzarki. Warto zatem wszystkie produkty magazynować w umyślnie do powyższego przeznaczonych pudełkach a także dozorować ich kondycję oraz świeżość. Do tego w lodówce można umieścić ziemniaka czy też proszek do wypiekania. Obie rzeczy doskonale obniżą nieprzyjemny zapach. Nie zwalnia nas to aczkolwiek z obowiązku sprzątania półek i ścianek chłodziarek – najlepiej czynić to w przybliżeniu co 3–4 tygodnie. Pomoże nam w tym ocet z wodą oraz cytryną. Natomiast na spód kosza na resztki zaleca się wkładać sączek węglowy.

Do lodówek, równie jak do szafek z odzieżą czy komód z butami, możemy założyć zaparzone uprzednio torebki herbatki. Absorbują one zapach charakterystyczny dla środka właśnie tych mebli. Do usuwania aromatu z butów świetnie nada się tymianek, i również nasączenie ich płynem do przepłukiwania ust o silnie miętowym smaku. Usuwanie brzydkich zapachów po smogu tytoniowym nie przynależy do prostych, jednakże nie bywa nierealne. Tu idealnie sprawdzi się soda oczyszczona, którą należy posypać sprzęty. Po kilku godzinach ogół rzecz jasna odkurzamy. Na koniec możemy wykorzystać nieco oleju eukaliptusowego.

Kiedy naturalne, swojskie środki nie zdają egzaminu, usuwanie brzydkich zapachów możemy zrealizować przy użyciu fachowych neutralizatorów. Ich koszt to niecałe pięćdziesiąt złotych. Wskazane jest przetestować ową strategię, gdy nic innego nie pomaga.