W lokalnej prasie bardzo często można znaleźć ogłoszenia różnych firm oferujących przeróżne usługi. W ostatnim czasie w małopolskiej prasie pojawiła się rubryka zatytułowana:

KARCZOWANIE DZIAŁEK KRAKÓW

Z ciekawości zadzwoniłem pod wskazany poniżej numer telefonu, aby dowiedzieć się na czym usługa „Karczowanie działek Kraków” miałaby polegać. Okazało się, że firma, której pracownica jest autorem ogłoszenia oferuje usuwanie wszelkiego rodzaju drzew, drzewek, krzewów i innych dziwnych roślin, które mogą się pojawić na zapomnianej działce. Pani przez słuchawkę poinformowała, że zdarzają się osoby, które przed laty nabyły działkę, jako swoistego rodzaju lokatę kapitału.

Po kilku, czy nawet kilkunastu latach przypominają sobie o swoim zakupie

ale działka przypomina busz. Wówczas z pomocą przychodzi firma karczująca dysponująca odpowiednim sprzętem i odpowiednio przeszkolonym personelem. Firma jest w stanie usunąć niechciane krzewy, drzewa, samosiejki z działki, a nawet stare wystające z gruntu korzenie. Efektem końcowym działań firmy może być wyrównany teren obsiany trawą, ale tutaj wszystko zależy od zamawiającego usługę karczowania. Firma na życzenie zleceniodawcy może także zająć się wywozem efektów karczowania i usunąć je z terenu, pozostawiając teren całkowicie czystym bez pozostawienia śladów wycinki.

W czasie rozmowy pani poinformowała również o sprzęcie

którym firma dysponuje i rzeczywiście baza maszynowa robi wrażenie. Po sprawdzeniu kilku nazw okazało się, że sprzęt jest z górnej półki. Myśląc o karczowaniu działki warto sięgnąć po specjalistów, jednak zawsze warto ich sprawdzić i coś się o nich dowiedzieć, aby nie być rozczarowanym z ich usług.
W Małopolsce, tego można być już pewnym istnieje firma karczująca działająca na wysokim poziomie i posiadająca odpowiedni sprzęt, którego możliwości wykorzystuje dzięki odpowiednio przeszkolonej kadrze na 100%.
Nie warto chyba tracić czasu na samodzielne usuwanie krzewów i drzew z własnej działki, gdyż nagle może się okazać, że bez specjalistycznego sprzętu nic nie zrobimy.