Kriolipoliza

czyli zabieg polegający na traktowaniu podskórnej tkanki tłuszczowej niskimi temperaturami w celu spowodowania rozpadu tych komórek to nowy trend w medycynie estetycznej, który ostatnimi czasy stał się niezwykle popularny i modny. Dzięki specyficznej reakcji komórek tkanki tłuszczowej na zimno, które powoduje ich rozpad bez jednoczesnego uszkadzania innych tkanek organizmu, kriolipoliza jest szczególnie nieinwazyjną metodą, wypierającą przy tym starsze, bardziej intensywne metody redukcji tkanki tłuszczowej, jak na przykład liposukcję.
Jako regiony oferujące tak innowacyjne metody medycyny estetycznej, jak kriolipoliza Kraków, Wrocław, Poznań czy Warszawa to centra, w których swą działalność prowadzi wiele klinik medycyny estetycznej w Polsce.
Zabiegi kriolipolizy potrafią dawać wymierne, szybkie i spektakularne efekty, przy czym są niemal bezbolesne i nie prowadzą do powikłań – zwłaszcza wtedy, kiedy są wykonane przez wykwalifikowaną specjalistyczną kadrę medyczną – lekarzy z doświadczeniem, którzy wykonają zabieg prawidłowo.
Należy przy tym pamiętać, że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest wiele chorób, między innymi cukrzyca, choroby nerek, zaburzenia hormonalne czy schorzenia tarczycy. Także ciąża i laktacja to okresy, kiedy zabieg nie powinien być wykonywany.
Zabieg jest bezpieczny wówczas, kiedy wykonuje się go u osoby silnej i zdrowej. Ważnym jest, aby został wykonany w specjalistycznej klinice – to warunki powodzenia samego zabiegu oraz uzyskania długotrwałego i korzystnego efektu.
Ponieważ dążenie do tego, aby zachować piękną sylwetkę oraz zdrową skórę przez wiele lat jest odwiecznym marzeniem człowieka, zabiegi związane z medycyną estetyczną są niezwykle popularne także w czasach obecnych. Dla wielu osób poprawienie swojego wyglądu ma bezpośrednie przełożenie na dobre samopoczucie oraz poczucie własnej wartości. Chęć zatrzymania czasu, przemijającego piękna, są motorem napędzającym całą branżę medycyny estetycznej – należy jednak z rozsądkiem korzystać z tych osiągnięć nowoczesnej nauki, aby uniknąć przykrych, niekorzystnych powikłań.