Większość z nas marzy o posiadaniu nowego mieszkania

Któż nie marzy o posiadaniu własnego M? Co rozumiemy pod pojęciem „własne M”? Otóż chodzi tutaj o mieszkanie. Wiele osób dąży do tego, aby zakupić swoje własne cztery kąty i nie musieć wynajmować czy to pokoju, czy mieszkania. Jak wiadomo, zdecydowana większość z nich będzie zmuszona w tym celu zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku i spłacać go przez sporą część swojego życia. W związku z powyższym, skoro zakup nowego mieszkania, niesie za sobą konieczność zaciągnięcia tak wysokiego i długoterminowego zobowiązania, to nasz zakup musi być bardzo dokładnie przemyślany. W pierwsze kolejności zatem, musimy zastanowić się jakiej wielkości mieszkanie chcielibyśmy nabyć.

Nie wszystkich stać na duże mieszkanie

Jak wiadomo, nie zawsze możemy mieć to, o czym zamarzymy, ponieważ duże nowe mieszkanie, to duża cena, a co za tym idzie i sporo większy kredyt, którego przyznanie nam jest uzależnione od zarobków jakie miesięcznie osiągamy, w związku z czym inną wysokość kredytu będzie mogła powziąć osoba, która zarabia dwa tysiące złotych miesięcznie niż ta, która zarabia pięć tysięcy. Następnie istotna kwestią jest podjęcie decyzji, czy interesuje nas zakup mieszkania z rynku wtórnego, czyli mieszkania które już miało przed nami właściciela, czy może naszym wyborem będą nowe mieszkania kraków? To jakiego wyboru dokonamy, zależy od tego w jakich mieszkaniach gustujemy.

Mieszkanie w kamienicy

Jeżeli ktoś marzy o mieszkaniu w kamienicy, to oczywistym jest, że będzie mieszkania szukał na rynku wtórnym. Jeżeli natomiast ktoś nie wyobraża sobie mieszkać w miejscu, które miało już wcześniej innego właściciela, to swojego M będzie szukał na rynku pierwotnym. Jeżeli oczywiście mamy trudność, z podjęciem decyzji, to możemy poprosić o pomoc pośrednika w obrocie nieruchomościami, który wyszuka dla nas nowe mieszkania, odpowiadające naszym potrzebom, spośród których będziemy mogli wybrać te, które najbardziej przypadnie nam do gustu. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Czasami lepiej coś odwlec w czasie, niż potem żałować, że dokonało się złego wyboru.

 

nowe mieszkania krakow