Często mówi się, że rozwój nowych technologii przyczynia się do zaniku kultury fizycznej, szczególnie u dzieci.

 

Oczywiście jest sporo prawdy w tym, że młode osoby często spędzają cały swój wolny czas przed ekranami telefonów, przed monitorami komputerów, czy grając na konsolach.Zaburzona równowaga pomiędzy uprawianiem sportu, a biernym siedzeniem, często w niekorzystnych z perspektywy zdrowia kręgosłupa, pozycjach, sprawia, że dzieci stają się pozbawione energii do działania, otyłe, a nawet osamotnione.Wszystkie te problemy rozwiązuje regularne uprawianie sportu.

Podczas ruchu ciało człowieka uaktywnia się do działania, uwalniane są hormony szczęścia, spala się nadmiarowe kalorie, które prowadzą do problemów z wagą.

Spada również poczucie osamotnienia. Grając w siatkówkę z kolegami, dziecko ma z nimi nieustanną interakcję, to samo tyczy się innych gier zespołowych a nawet sportów indywidualnych- trenujemy zazwyczaj grupowo, np. na różnego rodzaju zajęciach prowadzonych przez szkoły sportowe, taneczne.
Nie do końca jednak jest prawdą to, że dzieci nie chcą wyjść z domu i zacząć grać, biegać, uprawiać jakiś sport. Często rodzice nie stwarzają im takiej możliwości, bądź po prostu nie została w nich rozpalona chęć do ruchu fizycznego. Żyjemy w czasach, w których opiekunowie boją się wypuścić dziecko na podwórko, by mogło pobawić się razem z kolegami, w czasach w których po prostu wygodniej jest dać dziecku w rękę smartfon i magicznie sprawić, by samo się sobą zajęło.

zajęcia sportowe dla dzieci kraków
zajęcia sportowe dla dzieci kraków

Tym ważniejsze jest by powstawały miejsca, w których dzieci będą miały szanse wyżyć się fizycznie.

Miejsca nastawione na pomoc w rozwoju ich sprawności i zwinności, a przy okazji na poznanie nowych znajomości, które być może zaprocentują przyjaźnią na lata. Zajęcia sportowe dla dzieci Kraków oferuje w różnych lokalizacjach, dzięki temu każdy rodzic będzie mógł wybrać taką, do której będzie mu najwygodniej dostarczać i odbierać swoją pociechę. W każdej krakowskiej dzielnicy można znaleźć ofertę z różnych zajęć, od sztuk walki po gry zespołowe.